Wirus HPV i wynik badania histopatologicznego po poronieniu

01.10.2014 miałam zabieg łyżeczkowania.Byłam w 10 tyg. ciąży. wynik badania histopatologicznego brzmi: doczesna z cechami martwicy i kosmki łożyskowe. elementów utkania płodu w nadesłanym materiale nie ujawniono. wizytę u lekarza mam za 3 tyg. dodam , że jestem przewlekle zarażona wirusem HPV ( typami niskoonkogennymi i po ostatniej biopsji wpisano mi "grupa ryzyka". ) co może oznaczać wynik histopatologiczny i czy wirus mógł miec wpływ na utratę maleństwa? dziekuje za odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na martwicę tkanek. Na podstawie samego wyniku badania nie można określić przyczyny poronienia. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.