Wirusowe zapalenie gardła a bolesność ucha

Witam, internista zdiagnozował u mnie wirusowe zapalenie gardła, któremu towarzyszą bóle prawego ucha. Przez 3 dni ucho mi się zatykało i trochę bolało, obecnie przy wydmuchiwaniu nosa mam wrażenie jakby powietrze chciało się przez nie wydostać i chwilowo się zatyka. Internistę niepokoi ucho, bo nie wie dlaczego mogę mieć z nim problemy. Dostałam krople dicortineff i mam obserwować czy będzie poprawa. Stąd moje pytanie czy powinnam się zapisać do laryngologa, czy te krople mi pomogą?

Wirus jest tak mały,ze na pewno nie zobaczył go internista, wirus widoczny jest dopiero w mikroskopie elektronowym. Infekcje wirusowe od bakteryjnych różnicują szybkie testy laboratoryjne, które są znacznie tańsze i nie tak niebezpieczna jak zażywanie na chybił trafił antybiotyków. Antybiotyk może zabić. Szkoda,z o tym nie pamiętają lekarze! Krople do ucha działają na zapalenie ucha zewnętrznego.