Worki pod oczami u 44-latki

witam . mam 44 lata i worki pod oczami . robilam badania na tarczyce i nerki ale one nic nie wykazaly , jak zlikwidowac worki ktore strasznie uprzykrzaja mi zycie . barbara

Na pewno konieczna jest konsultacja lekarska celem oceny problemu. Często używa się określenia „worki pod oczami” niezależnie czy jest to zagłębiona dolina łez, czy obrzęk, czy tzw. „cienie” . Już na podstawie wyglądu okolicy pod oczami możemy szukać przyczyny, która wywołuje wymienione zmiany. A przyczyny mogą być różne, począwszy od zcieńczenia skóry i prześwitujących naczyń, przez upośledzenie krążenia limfy, po czynniki genetyczne i choroby ogólnoustrojowe. Pomimo, że traktujemy ten problem jako defekt w wyglądzie trzeba przede wszystkim wykluczyć przyczyny chorobowe. Wówczas można zaplanować leczenie i dobrać skuteczne metody na poprawę wyglądu okolicy wokół oczu.

Witam
"Worki pod oczami" to najczęściej cecha rodzinna. Mogą być związane z zaburzeniami przepływu limfy, powstawaniem przepukliny tłuszczowej oraz zmianami kostnymi oczodołu związanymi z wiekiem. Jeżeli problem nie jest jeszcze bardzo zaawansowany pomóc może mezoterapia preparatem Eye Bag Solution lub karboksyterapia. W zaawansowanych przypadkach najlepsze będzie leczenie chirurgiczne.