Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 5 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Worki pod oczami u 44-latki

witam . mam 44 lata i worki pod oczami . robilam badania na tarczyce i nerki ale one nic nie wykazaly , jak zlikwidowac worki ktore strasznie uprzykrzaja mi zycie . barbara
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Peelingi fotodynamiczne

Peeling fotodynamiczny jest to zabieg kosmetyczny. To połączenia działania światła i peelingu. Obejrzyj film i dowiedz się, jak się wykonuje ten zabieg.

Na pewno konieczna jest konsultacja lekarska celem oceny problemu. Często używa się określenia „worki pod oczami” niezależnie czy jest to zagłębiona dolina łez, czy obrzęk, czy tzw. „cienie” . Już na podstawie wyglądu okolicy pod oczami możemy szukać przyczyny, która wywołuje wymienione zmiany. A przyczyny mogą być różne, począwszy od zcieńczenia skóry i prześwitujących naczyń, przez upośledzenie krążenia limfy, po czynniki genetyczne i choroby ogólnoustrojowe. Pomimo, że traktujemy ten problem jako defekt w wyglądzie trzeba przede wszystkim wykluczyć przyczyny chorobowe. Wówczas można zaplanować leczenie i dobrać skuteczne metody na poprawę wyglądu okolicy wokół oczu.

0

Witam
"Worki pod oczami" to najczęściej cecha rodzinna. Mogą być związane z zaburzeniami przepływu limfy, powstawaniem przepukliny tłuszczowej oraz zmianami kostnymi oczodołu związanymi z wiekiem. Jeżeli problem nie jest jeszcze bardzo zaawansowany pomóc może mezoterapia preparatem Eye Bag Solution lub karboksyterapia. W zaawansowanych przypadkach najlepsze będzie leczenie chirurgiczne.

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy