Wpływ stosowania tabletek antykoncepcyjnych na rozwój płodu

Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy długość stosowania tabletek antykoncepcyjnych ma wpływ na rozwój płodu gdy do zapłodnienia dojdzie w pierwszym cyklu po odstawieniu. Tabletki brałam tylko przez dwa miesiące, jeśli teraz zaszłabym w ciąże to czy dziecku coś grozi i czy mogę zajść w ciąże mnogą? Pozdrawiam

Witam. Statystycznie po odstawieniu tabletek istnieje większe ryzyko zajścia w ciążę mnogą. Ciąża bezpośrednio po odstawieniu antykoncepcji nie ma jednak negatywnego wpływu na rozwój płodu.