Wrażliwa i boląca skóra

Mam bolącą skórę przy dotyku. Nie ma żadnej wysypki ani swędzenia, po prostu boli tak jak bym się za długo opalała na słońcu. Zaczęło się od szyi, a teraz przeszło trochę niżej na plecy. Trwa to już około czterech tygodni.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia, czy choroby infekcyjnej. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa. Jeżeli termin wizyty będzie odległy konieczna jest w pierwszej kolejności wizyta u lekarza rodzinnego.
 Warto zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany sie nasilają - może po zastosowaniu pewnych kosmetyków, po podrażnieniu mechanicznym? Zmian proszę nie drażnić i nie drapać. Do dermatologa nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam