Wskazania do wykonania konizacji szyjki macicy

fragmenty bezgruczolowego podscieliska pokryte nablonkiem paraepidermoidalnym z cechami dysplazji sredniego stopniacin2 i kolocytozy. Moj lekarz zalecil zabieg konizacji. Ile moge poczekac z tym badaniem? Czy sa to bardzo zle wyniki ? Moge poczekac z konizacja 4 miesiace? dziekuje

Ma Pani dysplazję szyjki macicy średniego stopnia (CIN 2). Jest to wskazanie do konizacja chirurgicznej lub LEEP albo LLETZ. Ryzyko raka inwazyjnego jest tak niewielkie, że (po konsultacji lekarskiej) można przesunąć zabieg o 4 miesiące. Czy cytologia była H-SIL?
W innych krajach procedura jest odmienna (np GB): można obserwować i wykonać cytologię z kolposkopią za 6 mies.