Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wycięcie całego wędzidełka penisa

Witam, nurtuje mnie pewna sprawa, a mianowicie dlaczego bardzo dobry lekarz urolog zaproponował mi przy stulejce częściowe obrzezanie i usuniecie wędzidełka jako najlepsze rozwiązanie? Maiłem problemy ze stulejką i udałem się do lekarza polecanego przez wielu, gdzie usłyszałem, że zrobi mi to ładnie tu i tam będzie szył. Podobno miało też nie być wpływu na jakość stosunków, i tu pojawia się ale! Zrobione mam ładnie, wszystko ok tylko usunął mi całkiem (nie wiem czy wyciął - pytanie po co?) wędzidełko, o którym wszyscy piszą, że jest najbardziej unerwione i daje najwięcej przyjemności. Jak czytałem i widziałem przykładowe zdjęcia po usunięciu wędzidełka to zazwyczaj zostaje jakaś mała grudka, która podobno daje przyjemność, a ja nie ma po nim śladu i szwy pod czubek penisa. Piszą nawet, że są większe doznania po usunięciu… i komu tu wierzyć ? Wcześniej miałem większą przyjemność i większą wrażliwość może, dlatego, że mając stulejkę penis był cały czas zakryty, a może dlatego, że miałem to wędzidełko. Teraz często jak dochodzę to nie mam takiej dużej przyjemności jak wcześniej, a czasami bardzo słabą. Penis dobrze reaguje na bodźce zewnętrzne i wszędzie mam czucie. Wydaje mi się wszystko w najlepszym porządku, ale nie daje mi to spokoju! Czy to kwestia psychiki? Zauważyłem, że teraz największą przyjemność sprawia mi czubek główki na penisie ujście cewki moczowej chyba tak to się fachowo nazywa i bliska okolica, bez bezpośredniego pobudzania tego miejsca mogę mieć wytrysk, ale ciężko mi osiągnąć dużą przyjemność. Trochę to dziwne i martwi mnie to, że mam usunięte to wędzidełko. Zapewniony zostałem, że zrobi mi dobrze i nie ma to wypływu na stosunek i doznania. Moje pytania: - różne rzeczy piszą na Internecie czy to prawda, że po usunięciu wędzidełka (ja nie mam pozostałości po nim na główce penisa) doznania mogę mieć dużo gorsze? - dlaczego lekarz usunął tak, że nie ma śladu (gródki)? Tak jest lepiej? Jak to się robi, wycinana, a potem zaszywa? Czym się mógł kierować?

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Czy to prawda, że po usunięciu wędzidełka (ja nie mam pozostałości po nim na główce penisa) doznania mogę mieć dużo gorsze? - To raczej nieprawda. Doznania seksualne są doznaniami głównie zakotwiczonymi w psychice (w mózgu) i stąd biorą się przyjemne orgazmy. Nie ma na to wpływu absolutnie żadne wędzidełko. Około 20-30% ludzi na świecie jest obrzezanych całkowicie czyli pozbawionych oprócz napletka także wędzidełka i w sposób normalny przeżywają rozkosze. Dlatego doznania seksualne nie mają nic wspólnego z istnieniem czy też nie wędzidełka. dlaczego lekarz usunął tak, że nie ma śladu (grudki)? - To decyzja samego lekarza związana i z warunkami anatomicznymi, i z doświadczeniem, i z uwzględnieniem estetyki i możliwości śródoperacyjnych. Tak jest lepiej? - Na pewno operujący lekarz wybrał najlepszą metodę dobraną indywidualnie do Pana. Proszę się nie niepokoić. Jak to się robi wycinana, a potem zaszywa? - Oczywiście wykonuje się odpowiednie wycięcie tkanek miękkich i skóry napletka oraz wędzidełka, a następnie zszywa ubytki wykonując plastykę penisa. Czym się mógł kierować? - Tak jak pisałem wyżej wszystko zależy od wielu czynników klinicznych i osobistych operującego.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy