Wydzielanie się ropy z torbiela włosowatego

Miałem torbiela włosowatego i chirurg powiedział że nie trzeba torbiela wycinac bo jest mały miałem antybiotyk i jakis czas temu upadłem na rolkach i od tego czasu wydziela sie ropa to jest duża ilośc wydziela się tylko jak siedzę co mogę zrobic zeby ropa sie nie wydzielała i dziurka mi się ładnie zagoiła proszę o pomoc.

Witam! W tej sytuacji konieczne jest chirurgiczne oczyszczenie rany i prawdopodobnie zastosowanie antybiotykoterapii.