Wygięta pochwa a guz

W czasie wkładania globulki do pochwy zauważyłam że pochwa jest prosta ale bliżej szyjki macicy przednia ściana pochwy zbliża się bliżej tylnej i dalej pochwa jest wygięta z takim jakby fałdem . Czy wygięcie w pochwie może powodować powstawanie fałdu lekarz nigdy nie mówił ze coś jest nie tak? Czy jeżeli byłby to guz to różniłby się od otaczającej zdrowej części pochwy. Aha

Ten wyczuwalny przez Panią "fałd" to najprawdopodobniej szyjka macicy, a za szyjką macicy mamy tylne sklepienie pochwy, które jest głębsze i szersze od sklepienia przedniego. W związku z tym, jeśli do tej pory żaden ginekolog nie stwierdził nieprawidłowości, to znaczy, że z Pani pochwą jest w porządku. Pozdrawiam