Wyjaśnienie badania USG piersi 28-latki

prosze o przyblizenie usg piersi sutki o budowie gruczolowo -tluszczowej w piersi praej na godz 10 opszar hypoiechoniczny o wym 19mm x25mmbaz przeplywow mlecznych w badaniu dooplera odp fibroadenomie?doly pachwowe niepowiekszone bardzo prosze o opowiedz co dalej

Witam serdecznie,

Wykryta u Pani w badaniu USG piersi zmiana jaką jest fibroadenoma (gruczolakowłókniak) jest zmianą łagodną piersi, który występuję najczęściej przed 30 rokiem życia. Powstaje pod wpływem dużej ilości estrogenów, w wyniku rozrostu tkanki łącznej włóknistej, a także tkanki nabłonkowej gruczołu mlecznego (w mniejszym stopniu).
Najlepiej jakby Pani udała się w wynikiem do swojego lekarza ginekologa w celu konsultacji.

Pozdrawiam.