Wyjęcie krążka NuvaRing a ryzyko ciąży

Witam. Prosze o poradę bo już sama nie wiem co robić i kogo słuchać. Wyjęłam krążek nuvaring na czas stosunku i zapomniałam go włożyć.. włożyłam natychmiast po zorientowaniu się ale to było 12 godzin poźniej. Pobiegłam do ginekologa, mówił ze jesli włożyłam krązek to on działa natychmiast i powinien zatrzymać zapłodnienie... ale Lekarze na forum piszą ze mozna tak zrobić o ile nie miało się stosunku przez ostatni tydzień. czy powinnam starać się o tabletkę wczesnoporonną?

Witam serdecznie. Niestety nie ma w tej sprawie jednej konkretnej opinii. Ponowne włożenia krążka powinno uchronić Panią przed ciążą.