Wykluczenie ciąży a test bhcg

Witam mam pytanie czy jeśli odbyłam stosunek 10 stycznia i 17 stycznia a okresy miałam 22 grudnia i 22 stycznia to kiedy moge wykonać badanie beta hcg by na sto procent wykluczyć ciążę? dodam ze w labolatorium podawany zakres jest od 3 tyg od wartosci 5,8

Lek. Marta Gryszkiewicz

Po upływie 14dni od stosunku lub w dniu spodziewanej miesiączki, jeśli ta nie pojawi się. Są też laboratoria w których wynik jest wiarygodny już po 8-10dniach od stosunku.