Wykonanie bezpłatnych badań USG, TPO, TG w diagnostyce tarczycy

Byłam na wizycie prywatnej u endrokrynologa i dostałam skierowanie na usg tarczycy, TPO,TG czy moge je wykonać bezpłatnie w jakimś innym oddziale? Czy lekarz rodzinny może ewentualnie skierować

Aby badanie było wykonane bezpłatnie skierowanie musi pochodzić od lekarza pracującego w ramach NFZ. Lekarze rodzinni najczęściej przepisują podstawową diagnostykę tarczycy typu TSH i USG, a określenie przeciwciał anty-TPO i anty-TG leży raczej po stronie lekarza specjalisty.