Wyniki badań a choroba tarczycy
Dzień dobry, czy wyniki świadczą o chorobie tarczycy, problemie jakimś? CRP 5,0 mg/l (0-10,00) TSH 3-cia generacja Wynik w surowicy 4,747 μIU/ml (0,55-4,00) Przeciwciała anty-TG anty-TG 1,56 IU/ml (0-4,11) Przeciwciała anty-TPO anty-TPO 0,33 IU/ml (0-5,61) Mam 25 lat. USG tarczcy:echogeniczność miąższu prawidłowa, niejednorodna w całości. Cieśń 3,5. Objętość tarczycy 7 ml. Dziękuję

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Wyniki badań jednoznacznie wskazują na niedoczynność tarczycy. Powinna zostać wprowadzona suplementacja Euthyroxem by zapobiec negatywnym objawom niedoczynności (tycie, uczucie zimna, nadmierne pocenie się, itd.). W tym celu z wynikami badań powinna się Pani zgłosić do lekarza rodzinnego.