Wyniki badań a choroba tarczycy

Dzień dobry, czy wyniki świadczą o chorobie tarczycy, problemie jakimś? CRP 5,0 mg/l (0-10,00) TSH 3-cia generacja Wynik w surowicy 4,747 μIU/ml (0,55-4,00) Przeciwciała anty-TG anty-TG 1,56 IU/ml (0-4,11) Przeciwciała anty-TPO anty-TPO 0,33 IU/ml (0-5,61) Mam 25 lat. USG tarczcy:echogeniczność miąższu prawidłowa, niejednorodna w całości. Cieśń 3,5. Objętość tarczycy 7 ml. Dziękuję

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wyniki badań jednoznacznie wskazują na niedoczynność tarczycy. Powinna zostać wprowadzona suplementacja Euthyroxem by zapobiec negatywnym objawom niedoczynności (tycie, uczucie zimna, nadmierne pocenie się, itd.). W tym celu z wynikami badań powinna się Pani zgłosić do lekarza rodzinnego.