Interpretacja wyniku TSH a niedoczynność tarczycy

TSH 3-cia generacja: Wynik w surowicy 4,747 μIU/ml (0,55-4,00) FT3: 4,8 pmol/l (3-7,5) 16,5 pmol/l (9-20) Przeciwciała anty-TG anty-TG 1,56 IU/ml (0-4,11) Przeciwciała anty-TPO anty-TPO 0,33 IU/ml (0-5,61) CRP 5,0 mg/l (0-10,00) Kobieta 25 lat. USG tarczycy: Echogeniczność miąższu prawidłowa, niejednorodna w całości.Węzły niepowiększone. Proszę o informację czy powinnam być w związku z tym w jakiś sposób leczona? czy to niedoczynność?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wyniki badań jednoznacznie wskazują na niedoczynność tarczycy. Powinna zostać wprowadzona suplementacja Euthyroxem. W tym celu z wynikami badań powinna się Pani zgłosić do lekarza rodzinnego.