Wykrycie torbiela z przegrodami na jajniku

witam mam pytanie lekarz wykrył u mnie torbiel na jajniku 4 cm z przegrodami kazał zrobić test roma a wręcz nalegał ale nie zapisał mi nic po za tym nie wiem co myśleć często boli mnie podbrzusze i mam ogromne wzdęcia a wtedy boli jeszcze bardziej czy udać się do innego lekarza dodam ze torbiel wykryto w marcu i nie znika tylko rośnie

W takim wypadku raczej trzeba rozważyć leczenie operacyjne takiej torbieli, skoro powiększa się i występują w niej przegrody. Oczywiście najlepiej wcześniej jeszcze wykonać test ROMA, którego koszt raczej nie jest zbyt wysoki, bo około 150 zł. Po teście ROMA trzeba z wynikiem udać się do swojego ginekologa prowadzącego.