But ortopedyczny i wymiana szyny gipsowej

Dzień dobry. Po jakim czasie od złamania kości strzałkowej mogę wymienić szynę gipsową na but ortopedyczny? 26.07 (19 dni temu) skręciłem kostkę i złamałem bez przemieszczenia dalszy koniec kości strzałkowej - właściwie tuż przy kostce. Lekarz zakładający ciężką, nieporęczną szynę gipsową zasugerował, że w połowie leczenia mogę zmienić gips na BUT ORTOPEDYCZNY. Chciałbym założyć taki but ortopedyczny po 3,5 tygodnia(25 dniach) po urazie. Czy jest to możliwe? Jak powinien wyglądać taki but ortopedyczny? Kto może zmienić gips na but ortopedyczny? Lekarz zajmuje się i może mi pomóc w założeniu buta but ortopedycznego? Czym musi charakteryzować się but ortopedyczny? Mam już dosyć tej szyny gipsowej, życie z nią jest bardzo utrudnione i marzę o jej zdjęciu. Czy but ortopedyczny będzie wygodniejszy i nie utrudni zrastania się kości?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Kość strzałkowa zrasta się 4-6 tygodni, co oznacza, że mniej więcej tyle czasu powinien mieć Pan założony opatrunek stabilizujący. Tak naprawdę może Pan zatem zmienić szynę gipsową na but ortopedyczny po około 3 tygodniach. Najlepiej byłoby gdyby skonsultował się Pan ze specjalistą ortopedą, który potwierdzi możliwość zmiany opatrunku o doradzi jaki but ortopedyczny będzie najlepszy.