Wynik badań USG i zaniżone TSH

proszę o interpretacje wyników usg mamy 63 lata:płat prawy:szerokość 82mm grubość 45mm długość 85mm objętość164.13cm3 płat lewy:szerokość 45mm grubość 37mm długość 65mm objętośc 56.63cm3 cieśń: grubośc: 40mm echogeniczność miąższu tarczycy: niejednorodna wnioski: oba płaty niejednorodne echogeniczne z licznymi zmianami ogniskowymi o różnorodnej echogeniczności. widoczne liczne przestrzenie płynowe i zwapnienia badania TSH BYŁO ZANIŻONE 0,013 przy czym ft3 lekko podwyższone a ft4 w normie

Lek. Marta Gryszkiewicz

Taki wynik badania USG kwalifikuje Panią do dalszej diagnostyki. Niezbędne będzie wykonanie biopsji cienkoigłowej z kilku regionów patologicznie zmienionych obu płatów tarczycy. Na podstawie oceny histopatologicznej i charakteru zmian w pobranych fragmentach postawiona zostanie diagnoza i ustalone konkretne leczenie (zachowawcze/zabiegowe).