Wynik badania antygenu CA-125

MAM PROSBE O ODPOWIEDZ CZY JAK W BADANIU NA ANTYGEN NOWOTWOROWYM CA-125 W WYNIKU JEST 7,55 CZY TO OZNACZA, ZE SA KOMORKI RAKOWE? W BADANIU USG DOPOCHWOWYM WYSZLA TORBIEL.

Wynik badania CA-125 nie określa , czy są komórki nowotworowe , czy ich nie ma!!! Marker CA-125 nie jest markerem wybiórczym dla jednego nowotworu , mało charakterystycznym , a jego normy są różne dla różnych nowotworów I NIE TYLKO! Mogą być np. podwyższone podczas ciąży lub miesiączki - proszę poczytać o tym internecie , A PRZEDE WSZYSTKIM UDAĆ SIĘ DO LEKARZA PROWADZĄCEGO , KTÓRY ZLECIŁ TO BADANIE!!! zż