Wynik badania cytologicznego tarczycy

Materiał diagnostyczny,zawiera płaty drobnych normotypowych tyreocytów,płaty powiększonych tyroecytów,liczne makorfagi,strzępki zgniecionej tkanki z naciekami limfocytarnym,masy koloidu.obraz cytologiczny zmiany lagodnej z cechami zapalenia i degeneracji-wg NCI-Bethesda-grupa II.TO JEST TARCZYCA

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Grupa II to zmiany łagodne. Wykluczono nowotwór złośliwy. Prosze udać się z wynikiem do endokrynologa.