Wynik badania histopatologicznego narządów rodnych do analizy

odebrałam dziś badanie histopatologicznego , prosiłabym o wytłumaczenie : Makroskopowo - A.bardzo skąpy , beżowo-wiśniowy materiał wyskrobinowy(1) , Mikroskopowo - A.śluz, treść krwista, fragmenty włóknistego zrębu błony śluzowej oraz bardzo drobne fragmenty nabłonka paraepidermalnego bez dysplazji , B.- głównie skrzepy krwi oraz fragmenty endometrium z cechami regresji .

Lek. Tomasz Budlewski

nabłonek paraepidermalny prawidłowy, endometrium cechy regresji.