Wynik badania mikroskopowego wycinków z żołądka

Wynik badania mikroskopowego wycinków z żolądka :1) pierwszy wycinek - "gastritis antralis chronica mediocris gradus. aktywność zapalenia niewielka. zaniku ani metaplazji jelitowej nie widać". 2) wycinek - "płaty nabłonka płaskiego z niewielkim naciekiem zapalnym - obraz zmian nie jest w pełni charakterystyczny dla refluksowego zapalenia". Wizytę u specjalisty mam za miesiąc więc chciałabym wiedzieć co to jest i czy mogę z tym tyle czekac. Z góry dziękuje.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian zapalnych. Proszę udać się na wizytę do specjalisty w umówionym terminie.