Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania moczu u 69-latki

Dzień dobry. Mój wynik moczu to: GLU - negative; BIL-negative;KET- negative; SG-1.010; BLD*-Trace-intact; ph-5.5; PRO negative; UBG- 3.2 umol/L; NIT negative;LEU-negatuve; cukier-83mg Czy jest to wynik dobry, czy nalezy zgłosic sie do lekarza.Co oznacza UBG i jaka jest norma.
KOBIETA, 69 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

UBG to urobilinogen i jego wynik jest powyżej normy. Może świadczyć o zółtaczce zaporowej (utrudnieniu odpływu żółci z wątroby) lub chorobie wątroby. Ponadto powinna Pani przeprowadzić diagnostykę w kierunku cukrzycy (zakładam że cukier w podanym wyniku to glukoza) i ew. niewydolności nerek ponieważ obecność glukozy w moczu możę świadczyć o uszkodzeniu nerek lub cukrzycy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy