Wynik badania morfologii krwi 38-letniej osoby do analizy

Witam, bardzo proszę o poradę dotyczącą morfologi krwi. Kobieta, 38 lat. Nieprawidłowe wyniki to: Hemoglobina 6 (7,5-10), Hematokryt 0,308 (0,370-0470), MCV 74 (80-99), MCH 1442 (1700-2100), płytki krwi 386 (150-350) Pozostałe wyniki w normie, mocz wynik prawidłowy. Od kiedy pamiętam zawsze miałam podwyższone OB, które teraz wynosi 52. Rok temu byłam na badaniach w szpitalu reumatolog., nie stwierdzono RZS, ale lekarz stwierdził, że mam objawy podobne do Zespołu Safo.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

Wyniki wskazują na niedokrwistość z niedoboru żelaza. Wskazana suplementacja. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.