Wynik badania MR głowy u 27-latka
Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie wyników badań? Badanie MR głowy wykonano w sekwencji TSE, SE i FLAIR w obrazach T1 iT2, PD-zależnych, w płaszczyznach osiowych i strzałkowych przed i po kontraście. Pojedyncze drobne ogniska bezsygnałowe w jądrach podstawy obustronnie, odpowiadające drobnym zwapnieniom. Tkanka nerwowa mózgu i móżdżku o prawidłowej intensywności sygnału bez zmian ogniskowych. Układ komorowy symetryczny o prawidłowej szerokości.Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa zachowana.Dziękuje

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Opis badania bez oceny stanu klinicznego jest niemożliwy. Zwapnienia mogą występować fizjologicznie jak i patologicznie, dlatego ciężko mi powiedzieć czy są powody do obaw, jednak pozostała część opisu nie budzi niepokoju.