Wynik badania MR kręgosłupa 33-latki do analizy

Witam , bardzo proszę o interprepację wyniku MRI Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej. Trzony w odcinku szyjnym kręgosłupa o zachowanej wysokości o prawidłowym sygnale szpiku . Na poziomie C5-c6 szerokopodstawne uwypuklenie tarczy międzykręgowej na ok 3mm. spłycające zachyłki korzeniowe z przyleganiem, bez impresji na korzenie nerwowe, modelujące worek oponowy z ograniczeniem jego rezerwy płynowej kanał kręgowy w wym. strzałkowym ma 9,5 mm Czy konieczny będzie zabieg ?

Witam serdecznie,

Badanie MRI uwidoczniło chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatii.
Wskazana konsultacja z lekarzem neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.