Wynik badania na krzywą cukrową

witam robiłam badanie na krzywą cukrową i wyniki były następujące: na czczo 73,2 po obciążeniu glukozą 75g po godzinie 163,1 a po 2 godzinach 152,8 bardzo prosze o odpowiedz pozdrawiam ania warowna

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani, glikemia na czczo jest prawidłowa, jednak wynik po 2h jest podwyższony. Proszę udać się do lekarza- który doradzi odpowiednią dietę i zwiększenie wysiłku fizycznego a jeśli to nie pomoże włączy leczenie farmakologiczne.

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę oraz z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli