Wynik badania na toksoplazmozę a planowanie ciąży

5 lat temu będąc w ciąży, w czwartym tyg ciąży wyszły mi wyniki na toxo lekko podwyższone IGM rzędu 0,85, IGG 82, awidność niska 0.12. Całą ciążę brałam rovamycynę Synek urodził się zdrowy. Teraz chcemy starać się o drugie dziecko - zrobiłam wyniki i wyszły mi:IGM = 0.6 wątpliwy pomiędzy 0.55-065 IGG = 68 (wynik dodatki >4)awiność graniczna = 0.27 (gdzie graniczna jest pomiędzy 0.2-0.3 Kiedy będziemy mogli starac sie o dziecko i ile potrwa leczenie?

Witam. Takie wyniki są wyrazem przebytej toksoplazmozy. Leczenie w takiej sytuacji nie wydaje się koniczne nie mniej jednak wyniki badań należy skonsultować z ginekologiem.