Wynik badania na toksoplazmozę w 29 tygodniu ciąży

Witam serdecznie! Mam 29 lat i właśnie jestem w 29 tygodniu ciąży. Cztery dni temu zrobiłam badania na toksoplazmozę i mój wynik to IgG - 76,0 Ul/ml, IgM - 6,32 Ul/ml. Chciałam się zapytać co takie wyniki oznaczają i jaki mogą mieć wpływ na dziecko i moją ciążę. Dodam tylko że wcześniej, tzn na początku ciąży lekarz nie zlecił mi takiego badania a do tej pory ciąża przebiegała książkowo. Pozdrawiam i proszę o jakąś informację.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wynik badania należy interpretować łącznie z podanymi normami laboratoryjnymi, które mogą różnić się, w zależności od metody przeprowadzenia badania. Prawdopodobnie wynik IgM jest wątpliwy i badanie wymaga powtórzenia w laboratorium referencyjnym. Z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza zlecającego badanie.