Wynik badania patomorfologicznego u 45-latki

Witam. Co oznacza rozpoznanie histopatologiczne: Fragmenty endometrium bez cech rozrostu cew gruczołowych, drobne ognisko zmian dyshormonalnych. Z góry dziękuję.
Lek. Tomasz Budlewski

Interpretacja powyższego badania jest możliwa tylko łącznie z badaniem i objawami pacjenta. Mogę tylko powiedzieć, że w powyższym opisie stwierdzono, że błona śluzowa macicy nie ma cech rozrostu oraz wystąpiła zmiana spowodowana zaburzeniami hormonalnymi. Proponuję udać się z wynikiem do lekarza zlecającego badanie.