Wynik badania poziomu cukru u 56-latki

Witam! Mam pytanie. Moja mama (56 lat) zrobiła badania na cukier i wynik jaki wyszedł to: 142 przed glukozą a po 2 godzinach od wypicia 75g 287. Czy to jest już cukrzyca? Mama leczy się od 19 lat na depresje i jest otyła poza tym nie ma więcej objawów cukrzycy. Mama miała ostatnio stresujące miesiące czy może to mieć wpływ na tak wysoki cukier?

Dzień dobry,

Tak, na podstawie podanych przez Panią wyników rozpoznajemy cukrzycę. Proszę skierować mamę do diabetologa, który włączy odpowiednie leczenia mające na celu uniknięcie powikłań cukrzycy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

https://portal.abczdrowie.pl/polineuropatia-grozne-powiklanie-cukrzycy