Wynik badania radiologicznego kręgosłupa 33-letniej osoby do analizy
Proszę o diagnozębadania rtg.Kr.piersiowy-nieznacznie wygięty esowato pogłębiona kifoza drobne osteofity krawędziowe trzonów Th5-Th9 tarcze m-k w odc.Th5-Th9 w niewielkim stopniu zężone Zmiany zwyrodnieniowe w stawach Zebrowo-poprzecznych na poziomie Th10 KR.lędżwiowy- wlini pośrodkowej zaostrzenie krawędzi trzonów L4 L5 tarcza m-k L5-S1 zwężona zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-k na tym poziomie zmiany zwyrodnieniowe w stawach krzyżowo biodrowych

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Liczne zmiany o charakterze przeciążeniowym i wytwórczo zwyrodnieniowym, które mogą być powodem dolegliwośic bólowych. Sugeruję kontakt z fizjoterapeutą, który nauczy Panią wykonywania ćwiczeń odciążąjących kręgosłup oraz higieny kręgosłupa.