Wynik badania RTG miednicy 36-latka do analizy
Witam serdecznie, proszę o interpretację następujących wyników: RTG miednicy: Drobna okołostawowa sklerotyzacja w obu stawach krzyżowo-biodrowych.Podchrzęstna sklerotyzacja stropów panewek obu stawów biodrowych. -ciała p/jądrowe ANA2- wynik dodatni graniczny miano 1:100. -dystrofia rogówkowa Cogana oka P i L-potwierdzona confoskanem. Czy powyższe zmiany można połączyć w jedno? Doskwiera ból mięsniowo-kostny i zmiany zapalne w oczach. Proszę o interpretację. Mężczyzna 35 lat.

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Proponuję wykonanie badania antygenu HLA-B27 oraz kontakt z reumatologiem. Objawy i wynikinie upoważniają do postawienia rozpoznania choroby. Ponadto proszę wykonać badanie morfologii krwii, moczu ogólnego, prób wątrobowych i OB