Wynik badania TK jamy brzusznej z miednicą małą wielofazowe z dożylnym podaniem kontrastu

Wynik badania TK jamy brzusznej z miednicą małą wielofazowe z dożylnym podaniem kontrastu kobieta 72 lata Guzek nadnercza prawego o wymiarach 39x34mm densyjności: faza natywna -11HU sd 19, faza tętnicza -32 HU sd 21, faza wrotna -42HU sd 33, faza opóźniona po 4 min 45HU sd 25 Zmiana o niskiej densyjności, ulegająca wzmocnieniu kontrastowemu z wolnym narastaniem wzmocnienia. Nie wykonano fazy opóźnionej po 15 min. Zmiana niejednoznaczna Wskazany MR. Co to może być za guz i jakie są rokowania
ponad rok temu

Guz w nadnerczu prawym jest dość duży i ma niecharakterystyczną densyjność (gęstość w trakcie badania po podaniu kontrastu), aby na podstawie samego TK określić jego morfologię (czy jest łagodny czy złośliwy). Raczej TK wskazuje na jego łagodny charakter, ale według sugestii radiologa trzeba jeszcze wykonać rezonans magnetyczny zmiany. Oczywiście trzeba jeszcze w tej sprawie skonsultować się z endokrynologiem (wyjaśnić czy guz jest czynny hormonalnie - oznaczenie poziomu odpowiednich hormonów).