Wynik badania toksoplazmozy w 13. tygodniu ciąży

Witam.13 tydzień wyniki toxo IgG 200 przy 4 dodatnie ,IgM 1.75 przy 0.65 dodatnie awidnosc 0.58 przedział 0.00-0.50 jaką to awidnosc niska czy wysoka bo nie podali norm.teraz 29 tydzień IgG 220 a IgM 1.04 te same normy co wyżej .czyli malejące IgM co oznacza ?

Piotr Pilarski

0,58 to wysoka awidność, która świadczy o tym, że zakażenie nastąpiłoponad 3-4 miesięcy wcześniej co oznacza, że płód jest bezpieczny.

Pozdrawiam.