Wynik badania TSH a wybór specjalisty

Witam. Mój wynik TSH (ICD- 9:L69 5,710 MIN 0,350 MAX 4,940 FLAGA H Czy powinnam od razu udać się do endokrynologa czy najpierw do lekarza domowego? Z góry dziękuję za odpowiedź Sylwia.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Może Pani udać się do lekarza rodzinnego, ponieważ wizyta u Endokrynologa wymaga skierowania. Diagnostyką i leczeniem najpewniej zajmie się Endokrynolog, ponieważ należy wykonać badanie poziomu hormonów tarczycy a nie ma go na lisćie badań zlecanych przez lekarza rodzinnego.