Wynik badania ultrasonograficznego piersi

Witam, poniżej przedstawiam swój wynik badania piersi USG i proszę o diagnozę, gdyż jestem trochę zaniepokojona. Za odpowiedź z góry dziękuję. Pozdrawiam! Wynik badania ultrasonograficznego. Piersi o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym. Na godzinie 1. w PP torbiel sr. ok. 1.1 cm i słabo odgraniczona hipoechogenna zmiana śr. ok.0,5 cm-print., na godz. 5. ok. 3 cm od brodawki lito torbielowata zmiana a śr. ok. 0,7 cm, na godz. 6tej lito torbielowata śr. ok. 0,9cm,. w okol. zabrodawkowej torbiel z częściową przegroda o wym. ok. 1,0x0,9cm-print. W PL liczne zmiany torbielowate max.wym.ok.2,7cm w okol. zabrodawkowej, na godz 6-tej lito torbielowata zmiana o wym. ok. 1,2x0,6cm-print. W obu jamach pachowych pojedyncze ww.chłonne z zachowanymi zatokami max. dł. ok. 1,2cm w pasze P i 1,2cm w pasze lewej. Konieczne porównanie z bad. MMR, do rozważenia biopsja zmian.

Witam! Niestety nie opisała Pani dolegliwości ani powodów, dla którego badanie zostało wykonane, nie dysponuję również badaniem fizykalnym, w związku z tym odniosę się ogólnie do wyników badania USG. W wykonanym badaniu USG stwierdzono liczne zmiany w obrębie obu piersi. Większość z nich ma charakter torbieli co biorąc pod uwagę całość wyniku może sugerować mastopatię. Jednakże stwierdzono również zmiany, których charakter jest niepokojący "Na godzinie 1szej w PP ... słabo odgraniczona hipoechogenna zmiana sr.ok.0,5 cm", "w okol. zabrodawkowej torbiel z częściową przegroda o wym.ok.1,0x0,9cm", "W PL ... na godz 6. lito torbielowata zmiana o wym.ok.1,2x0,6cm". Niepokojącym znaleziskiem są również powiększone węzły chłonne w okolicy pachowej. Wskazane zmiany o niepewnej strukturze mogą mieć podłoże nowotworowe, dlatego też konieczna jest dalsza diagnostyka. Jak sugeruje lekarz wykonujący badanie konieczne jest porównanie wyniku z wynikiem badania mammograficznego MR. Biopsja w tej sytuacji jest badaniem, które jednoznacznie określi charakter zmian, dlatego jej wartość wydaje się być największa. Wynik należy skonsultować z lekarzem prowadzącym (chirurgiem onkologicznym lub onkologiem). Pozdrawiam serdecznie!