Wynik badania USG główki 6,5-miesięcznego dziecka

Witam. Proszę o interpretację wyniku badania USG główki córeczki: podwyściółkowo i w tkance mózgowej rozsiane drobne zwapnienia. Rogi przednie o prawidłowych zarysach.  Komory nieposzerzone symetryczne. Sploty prawidłowe.  Przestrzeń przymózgowa poszerzona obustronnie do 7mm. Córeczka urodziła się w 34tc. W 5 tygodniu życia córki w badaniu USG główki wykryto waskulopatię wzgórzową i po dalszych badaniach okazało się, że zaraziła się ode mnie cytomegalią. W tej chwili córeczka ma 6,5 miesiąca.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

nigdy nie wiadomo jakie będą skutki wrodzonej cytomegalii ale nie można czekać aż coś się pojawi ale trzeba zgłosić się do Poradni rehabilitacyjnej na Rehabilitacje wieku rozwojowego bo dziecko jest w grupie ryzyka i wymaga badania neurokinezjologicznego i wczesnego wspomagania rozwoju.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy