Wynik badania VNG do analizy

Czy moje badanie vng jest prawidłowe? Śledzenie sakad prawidłowe, bez oczopląsu samoistnego, oczopląs wahadłowy prawidłowy, oczopląs optokinetyczny (40'/s)symetryczny,w próbach położeniowych (pozycja na wznak z głową odchyloną w prawo i w lewo, pozycja Rosnego do 180 sek.)bez oczopląsu, w próbie bikalorycznej (wg Fitzgeralda-Hallpike'a - zmodyfikowanej) symetria odpowiedzi przedsionkowych - deficyt 6%(lewa), przewaga kierunkowa względna 0 % (prawa). Dgn. Stan narządu przedsionkowego prawidłowy.

Aleksander Ropielewski

Tak, wyniki mieszczą się w normie i nie budzą niepokoju. Należy je zawsze odnieść do stanu klinicznego.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udac się do lekarza zlecającego badanie. Po badaniu lekarskim bezpośrednim oraz łącznej analizie powyższego badania będzie można określic odpowiednie postępowanie.