Wynik badania w kierunku Chlamydia Trachomatis w 5 tygodniu ciąży

Witam serdecznie, bardzo prosze o zinterpretowanie wyniku badania krwi na obecność chlamydii trachomatis IgG 11,3 AU/ml dodatnie oraz IgA <3,0 AU/ml ujemne. Lekarz na wszelki wypadek przepisał mi lek Sumamed, jednak dowiedziałam sie ze jestem w 5 tygodniu ciąży. Prosze o radę czy naprawdę jestem zakażona i czy będę musiała przyjąć ten lek. Wiem ze Chlamydia dla ciąży to bardzo duże zagrożenie. Prosze o pomoc. Dziękuje.

Renata GrzechociĹska

Jeśli dodatnie są przeciwciała IgG świadczy to o przebytym zakażeniu w przeszłości nie toczącym się teraz.