Wynik badania w kierunku CMV a rozwój płodu

Witam, lekarz zlecił mi badanie na CMV , badane było wykonane w 10 tc (10 tc i 1 dzień) i na ten dzień ciąży IgM wyszło mi 0.791 wątpliwe ( nieobecne < 0,7 , wątpliwe 0,7 - 1,0), IgG pozytywne > 500 i awidność 75,9% (wysoka od 55%). Wiem, że wysoka awidność świadczy o tym, że do zakażenia doszło ponad 3 m-ce temu -> ale w związku z tym, że IgM mam wątpliwy może być tak, że wirus był aktywny na samym początku ciąży i mógł mieć wpływ na dotychczasowy rozwój mojego dziecka?
Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że należy powtórzyć powyższe wyniki. Następnie udać się do lekarza ginekologa który określi odpowiednie dalsze postępowanie.