Wynik d-dimerów i żelaza

Dzis odebrałam wyniki badan i jestem ciut zaniepokojona lekarz twierdzi ze nie ma potrzeby sie nieniepokoic a chodzi o wynik d-dimerow,oto wyniki-czas protombinowy-11s-norma referencyjna-11,2s,wskaznik protrombinowy-104-norma 80-120,inr-0,97-norma 0,90-1,30,aptt-28 norma 25-37,aptt radio-0,92,fibrynogen 325 norma-200-400,i te nieszczesne d-dimery 541-norma 0-500,plt 282-norma 150-400.Dodatkowo z badan to zelazo-20 norma 37-158,ferratyna 4-norma13-150,czy to moze byc zakrzepica?

Wynik d- dimerów, pomimo że jest nieco ponad normę, pozwala na wykluczenie zakrzepicy. Nie ma wskazań do poszerzania badań w tym kierunku, tym bardziej że nie opisuje Pani objawów typowych dla tego schorzenia. Pozostałe parametry krzepnięcia są w normie lub tylko nieznacznie od niej odbiegają. Nieprawidłowy jest natomiast poziom ferrytyny i żelaza. Proponuję w związku z tym morfologię krwi żeby ocenić czy nie ma Pani anemii. Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego który zadecyduje czy należy włączyć preparat żelaza.