Wynik gastroskopii wykonanej z powodu zgagi

Witam,jestem po gastroskopi i co to oznacza:insufficientia cardiae ventriculi.gastritis erosiva partis antralis,bulbitis polyposa,test na helicobacter pylori ujemny.Czekam na wynik histopatologiczny ale boje się że to coś złośliwego,jestem ciekawa jak to się leczy,mam 43 lata i dokuczała mi zgaga dlatego dostałam skierowanie na badanie,dziękuję z góry na odpowiedz,,dodam że choruję na cukrzycę od 4 lat ,leczę się tabletkami na cukrzycę,skąd to się mogło wziąć?

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik przedstawia niewydolność wpustu żołądka, przewlekłe zanikowe zapalenie części antralnej żołądka, polip opuszki dwunastnicy. Wynik może odpowiadać dolegliwościom pod postacią zgagi ale konieczne jest poczekanie do wyników histopatologicznych ponieważ tylko one mogą określić charakter polipa. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badania.