Wynik histopatologiczny guza sutka

Wynik Histopatologiczny Ogniskowa przebudowa histoarchitektoniki sutka o typie dysplazji łagodnej, dominuje włóknienie i szkliwienie zrębu, epiteloplazja , torbielowate poszerzenie przewodów z wieloogniskową metaplazją typu apokrynowego oraz rozrosty brodawczakowate nabłonka przewodów . W zrębie widoczny jest umiarkowany odczyn złożony z komórek limfoidalnych W badanym materiale nie stwierdzono zmian histoonkologicznych Opis makroskopowy Guz sutka o śr. 2 cm na przekroju lito- torbielowaty Anna
ponad rok temu

Witam serdecznie. Podany opis materiału pobranego do biopsji wskazuje na łagodną dysplazję sutka - schorzenie wynikające z wahań równowagi hormonalnej, bardzo częste u kobiet w wieku rozrodczym. Nie są to w żadnym wypadku zmiany złośliwe, nie mniej jednak wymagają okresowej kontroli ultrasonograficznej.