Wynik histopatologiczny po poronieniu

Bardzo proszę o pomoc w odczytaniu wyniku histopatologicznego po poronieniu fragmenty doczesnej z wylewami krwawymi i endometrium w fazie sekrecji. Błagam nic z tego nie rozumiem i bardzo się boje czy wszystko jest w porządku czy nie zagraża to przyszłej ciąży .Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie. Nie ma Pani powodów do niepokoju. Doczesna, to rozpulchniona, od wpływem ciążowych hormonów błona śluzowa macicy. Wylewy krwawe są zjawiskiem typowym dla poronienia, nie oznacza to oczywiście że zmiany tego typu nigdy nie ustąpią i nie będzie Pani mogła zajść w kolejna ciążę. Faza sekrecyjna to natomiast zmiany błony śluzowej macicy pojawiające się w drugiej połowie cyklu i okresie ciąży. Proszę pamiętać, że zaleca się aby do kolejnego poczęcia poczekać co najmniej 3 miesiące, aby gospodarka hormonalna i błona śluzowa macicy mogły się odpowiednio zregenerować.