Wynik kalcytoniny w badaniu krwi

Witam.Mam wynik kacytoniny < 0,500 i jak już wiem jest to bardzo niski wynik ale co taki wynik oznacza? Mam wizyte lekarską dopiero pod koniec grudnia A bardzo się denerwuję co może oznaczać taki wynik.

Lek. Tomasz Budlewski

Podwyższone miano kalcytoniny może świadczyć o raku rdzeniastym tarczycy, drobnokomórkowym raku płuca, raku trzustki, czy też o przewlekłej chorobie nerek. Niski wynik natomiast odwrotnie. Proszę udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Jeżeli jest to odległy termin proponowałbym udanie się do swojego lekarza rodzinnego gdyż niestety nie podaje Pani norm powyższego badania, które są różne w różnych laboratoriach.