Wynik morfologii u 4-letniego dziecka po infekcjach wirusowych

witam!moje dziecko(4 lata)jest po infekcjach wirusowych.za tydzien ma miec usuwany 3 migdał .Wyniki morfologii: hgb13,2(9,5-15,5) mcv 74,3(80,0-96) mch 25,9(27,0-33,0) rdw-sd33,2(37,0-54).co to oznacza?czy zabieg bedzie przeprowadzony??? reszta wynikow ok APTT w normie prosze o szybka odpowiedz

Witam!
Przedstawione wyniki nie powinny być przyczyną dyskwalifikacji od zabiegu. Z odchyleń w morfologii - małe krwinki czerwone, nieco obniżona zawartość hemoglobiny w krwinkach. Jednak całkowita wartość hemoglobiny jest w normie więc nie ma podstaw do rozpoznania niedokrwistości (anemii). Inną sprawą jest jednak czy anestezjolog zdecyduje się znieczulić dziecko jeśli w ostatnim czasie przechorowało infekcję dróg oddechowych - trudno powiedzieć. Życzę dużo zdrowia na nadchodzący tydzień i dobrego przebiegu operacji.