Wynik MR i odprostowanie fizjologiczne lordozy

prosze o interpretacje mojego wyniku rm odprostowanie fizjologiczne lordozy ledzwiowej,na poziomie l4l5 tylna centrana i prawoboczna przepuklina na gł 10mm z peknieciem pierscienia i uciskiem na worek i korzenie ogona koniskiego,zwezajaca zachyłki boczne kanału kregowego z kolizja obu nerwów rdzeniowych,reszta kregów bez zmian.strasznie boje operacji zwłaszcza jak by mi wstawili stabilizatory ,czy do tego typu schorzenia da sie zastosowac jakas technikie mniej infazyjna

Lek. Tomasz Budlewski

Złożę leczenie operacyjne może być w podanym przypadku wskazane. Bez bezpośredniego badania lekarskiego i łącznej analizy całego wyniku badania nie można się dokładnie wypowiedzieć. Proponuję udać się do lekarza neurochirurga