Wynik poziomu AMH 3,8 ng/ml przy podanym zakresie referencyjnym 1,5

Moj wynik poziomu AMH to 3,8 ng/ml przy podanym zakresie referencyjnym 1,5- puste miejsce. Badanie wykonano metoda Elisa na aparacie Euroimmun. Czyten poziom jest za wysoki? Co mozna powiedziec na jego podstawie o rezerwie jajnikowej?pozdrawiam, Anna

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany wynik badania może wskazywać na występowanie zespołu policystycznych jajników. Wskazana jest wizyta kontrolna u specjalisty ginekologa.