Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa a możliwość dalszego leczenia

Dostałam wyniki MR kregoslupa ledzwiowo-krzyzowego, będzie potrzebna rehabilitacja czu cos wiecej? Badanie MR wyk.w sekw. TSE,STIR, w obrazach T1,T2 zależnych uwidoczniło zniesienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej . Cechy dehydrylacji krążka międzykręgowego L5-S1 z jego tylną centralną przepukliną ograniczającą światło kanału kręgowego o ok. 5,4mm , modelującą worek oponowy, wymiar ap światła kanału kręgowego wewnątrzoponowy ok 10-11mm, Niewielkie uwypuklenie krążka międzykregowego L4-L5.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie nieprawidłowości w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Opis badania MR jest jedną ze składowych decydujących o rodzaju leczenia. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza prowadzącego.